Aşınmaya Dirençli Çelikler

Metal sektöründe metaller alaşımlarına, gördükleri ısıl işleme göre sınıflandırılmaktadır.

Sürtünmeye bağlı aşınmalar ağır vasıtalarda ve iş makinelerinde kendini daha kolay belli etmekte. Hareket halindeki yüzeylerde abrasif aşınma denen bir aşınma meydana gelir. Özellikle mineral, madencilik ve taşıma endüstrilerinde karşılaşılan bir durumdur. Bunu aşmanın en iyi yolu ya standart gövde üzerine dayanıklı malzemelerden ikinci bir kat kaplama yapmak yada aşınmaya karşı çelik üretimidir.

Damperli kamyonlar, yükleme kepçeleri, silolar, ızgara plakaları , kesici ağızlar, şütler vb. parçalar, aşınmaya karşı maksimum direnç sağlaması beklenen parça ve bileşenlerdir. Bu nedenle makinalar ve bileşenlerinin kalitesi ve hizmet ömrü, özellikle bu parçaların yapımında kullanılan malzemelere bağlıdır.

İnşaat ve iş makinaları ataşmanları, konveyör sistemleri ve işleme tesislerini üreten ünlü imalatçılar bu çelikleri kullanmakta ve ADANA SAC kuruluşunun aşınmaya dayanıklı çeliklerin üretiminde uzun yıllara dayanan deneyimine güvenmektedir.

Adana Sac aşınma plakaları çok çeşitli kullanım alanları için tasarlanmıştır. Bu nedenle Adana Sac ürünleri, her türlü gerekliliğin karşılanabilmesi için farklı sertlik düzeylerinde üretilmektedir.